Placeholder image

“DOPALACZE - ZAGROŻENIA” to pakiet 3 filmów profilaktycznych, dotyczących problemu zażywania dopalaczy przez młodych ludzi. Dostarczają młodemu człowiekowi informacji na temat konsekwencji prawnych, psychologicznych oraz zdrowotnych, jakie wynikają ze spróbowania i zażywania dopalaczy. Wiedza ta ma uświadomić, a jednocześnie pozwolić młodemu człowiekowi dokonać wyboru, czy chce spróbować dopalaczy, świadom zagrożeń, jakie za sobą niosą.

Filmy :

 • “Wpływ dopalaczy na organizm człowieka”
 • “Dopalacze a ryzykowne zachowania młodych ludzi”
 • “Uzależnienie od dopalaczy”

Płyta DVD zawiera: film (ok. 12 minut) + wypowiedź eksperta (ok. 8 minut) + scenariusz lekcji
Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 60 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

Cena pakietu: 159 zł brutto
Cena pojedynczego filmu: 59 zł brutto

Placeholder image

“Mela i Marcel, czyli jak bezpiecznie i zdrowo poznawać świat" - to cykl 10 scenariuszy zajęć dla nauczycieli przedszkoli oraz zerówek, dzięki którym dzieci nauczą się jak uniknąć pewnych niebezpieczeństw, które "czyhają" na dzieci w otaczającym je świecie. Doskonałym i atrakcyjnym uzupełnieniem do każdego scenariusza jest film animowany ( o czasie trwania ok. 5-6 minut), w których ślimak Marcel, sympatyczna gąsienica Mela oraz strachliwy żuczek Dygotek uczą dzieci, jak się zachować i jak reagować w danych sytuacjach, czego nie wolno robić i dlaczego, na co warto zwrócić uwagę, co jest ważne, a co może stanowić zagrożenie.

Scenariusze + filmy - przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat

Cena: 299 zł brutto

Placeholder image

"Globalny Świat" to pakiet 3 filmów, poruszających tematykę globalizacji oraz związanych z nią procesów. Filmy do wykorzystania przez nauczyciela na lekcjach z Wiedzy o Społeczeństwie lub na Godzinie Wychowawczej. Filmy poruszają zagadnienia tzw. edukacji globalnej (znajdującej się w podstawie programowej).

Filmy:

 • “Zjawisko globalizacji”
 • “Migracji i wielokulturowość”
 • “Środowisko naturalne a globalne współzależności”

Płyta DVD zawiera: film z wypowiedzią eksperta (ok. 14 minut) + scenariusz lekcji
Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 40 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

Cena pakietu: 129 zł brutto
Cena pojedynczego filmu: 48 zł brutto

Placeholder image

“Oni wyglądali tak jak my” to film dokumentalny, w którym poznajemy uczestników Powstania Warszawskiego – Tytusa Karlikowskiego (z Batalionu „Zośka”, wchodzącego w skład Zgrupowania Radosław) i Urszuli Katarzyńskiej (z Brygady Dywersyjnej „Broda 53”) oraz młodych ludzi interesujących się czasami Powstania, członkami Grupy Historycznej Zgrupowanie „Radosław”. Podczas filmu dowiadujemy się o tym jacy byli młodzi ludzie (byli Powstańcy) podczas okupacji, a jacy są młodzi ludzie dzisiaj, dla których tamte czasy są bardzo ważne. Czym był wtedy patriotyzm, czym jest dzisiaj? Czy młodzi ludzie tak jak ich rówieśnicy podczas II Wojny Światowej poszliby walczyć za Polskę? Czy mieli podobne marzenia, zainteresowania? Film może stać się pretekstem do dyskusji na lekcji na w/w tematy.

Płyta DVD zawiera: film (ok. 16 minut) + scenariusz lekcji

Cena: 32 zł brutto

Placeholder image

"Zagrożenia cyfrowego świata - jak bezpiecznie korzystać z...?" to pakiet 3 filmów profilaktycznych, mówiący o zasadach bezpiecznego posługiwania się: portalami społecznościowymi, siecią Internet oraz telefonami komórkowymi. Filmy opowiadają historię dwójki bohaterów - braci, którzy wspólnie uczą się zasad bezpieczeństwa związanych z korzystaniem z nowych technologii.

Filmy:

 • “Jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych?”
 • “Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”
 • “Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?”

Płyta DVD zawiera: film (ok. 12 minut) + scenariusz lekcji
Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 40 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

Cena pakietu: 129 zł brutto
Cena pojedynczego filmu: 48 zł brutto

Placeholder image

“Zagrożenia Dorosłego Świata” to pakiet trzech filmów profilaktycznych, poruszających zagadnienia dotyczące: radzenia sobie z agresją, narkotykami, dopalaczami - substancjami psychoaktywnymi oraz niebezpieczeństwami związanymi z podjęciem pracy sezonowej. Podsumowaniem jest zawarta na każdej z płyt DVD wypowiedź eksperta, który komentuje wydarzenia oraz zachowania bohaterów pokazane w każdym z filmów.

Filmy:

 • “Walka nie kończy się po gongu”
 • “Kiedy wymarzona praca przeradza się w koszmar”
 • “Fałszywa pomoc: narkotyki, dopalacze”

Płyta DVD zawiera: film (ok. 14 minut) + komentarz eksperta (ok. 5 minut) + scenariusz lekcji
Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 60 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

Cena pakietu:129 zł brutto
Cena pojedynczego filmu: 48 zł brutto