Placeholder image
”Zanim pojawią się problemy - profilaktyka uniwersalna” to pakiet 3 filmów profilaktycznych. Wiek szkolny to okres, w którym młodzi ludzie uczą się siebie, swoich emocji, budowania relacji z innymi, bycia w grupie, radzenia sobie ze stresem, z trudnymi sytuacji. Bardzo ważne staje się dbanie o zdrowie psychiczne w tym okresie. Czym ono jest? Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach? Dlaczego niektórzy chorują na depresję? Jakie są jej objawy? Filmy przedstawiają tematykę depresji, zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym, również w kontekście substancji psychoaktywnych.

Filmy:

 • “Smutno mi, chociaż nie wiem czemu - depresja, nerwice, lęki u młodych ludzi"
 • "Ja, moi koledzy a grupa rówieśnicza - budowanie relacji w grupie"
 • "Zdrowie psychiczne - jak o nie dbać w wieku szkolnym"

 • Płyta DVD zawiera: film (ok. 15 minut) + wypowiedź eksperta (ok. 5-6 minut) + scenariusz lekcji
  Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 60 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

  Cena pakietu: 199 zł brutto
  Cena pojedynczego filmu: 69 zł brutto

  Placeholder image
  ”Sztuka umiaru - profilaktyka zaburzeń odżywiania” to pakiet 3 filmów profilaktycznych, poruszających tematykę związaną z odżywianiem oraz konsekwencji zdrowotnych, wynikających z nadużywania np. popularnych suplementów diety czy też żywności typu fast food.

  Filmy:

  • „Ze skrajności w skrajność - rygorystyczna dieta czy żywność typu fast food”
  • “Kiedy jedzenie zaczyna być problemem – anoreksja i bulimia”
  • “Suplementy diety - konieczność czy zagrożenie.”

  Płyta DVD zawiera: film (ok. 15 minut) + wypowiedź eksperta (ok. 5-6 minut) + scenariusz lekcji
  Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 60 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

  Cena pakietu: 199 zł brutto
  Cena pojedynczego filmu: 69 zł brutto

  Placeholder image

  LEKCJE PROFILAKTYCZNE NA TABLICĘ INTERAKTYWNĄ „Alkohol, e-papierosy, energetyki - niebezpieczna moda” Multimedialne zajęcia dotyczą tematyki - alkoholu, e-papierosów, napojów energetyzujących oraz zagrożeń z nimi związanych. Wiedza na ten temat jest pokazana w nowoczesny i atrakcyjny sposób, wymagający zaangażowania ze strony uczniów. Produkt składa się z książeczki (przewodnika metodycznego) ze scenariuszami multimedialnych zajęć profilaktycznych „Alkohol, e-papierosy i energetyki - niebezpieczna moda” oraz pendrive’a, na których znajdują się zajęcia multimedialne. Całość przeznaczona z myślą o wykorzystaniu tablic interaktywnych.

  pendrive USB – multimedialne zajęcia profilaktyczne
  przewodnik metodyczny – scenariusze multimedialnych zajęć profilaktycznych

  Cena pakietu: 319 zł brutto

  Placeholder image
  “Przemoc niejedno ma imię” to pakiet 3 filmów profilaktycznych o nowych formach przemocy w szkole i sposobami radzenia sobie z nimi. W filmach szczególna uwaga została poświęcona nowemu zjawisku jakim jest hejt. Gdzie kończy się konstruktywna krytyka, a gdzie zaczyna się hejt? Jakie są konsekwencje hejtu? Kiedy przybiera znamiona przestępstwa? Kim są ofiary, a kim sprawcy?

  Filmy:

  • „Hejt - przemoc w Internecie”
  • “Bullying - przemoc rówieśnicza w szkole”
  • “Postawy wobec przemocy rówieśniczej”

  Płyta DVD zawiera: film (ok. 15 minut) + wypowiedź eksperta (ok. 5-6 minut) + scenariusz lekcji
  Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 60 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

  Cena pakietu: 199 zł brutto
  Cena pojedynczego filmu: 69 zł brutto

  Placeholder image

  „Skąd i dokąd” – to film opowiadający o roli Wisły w kształtowaniu ekosystemów położonych na terenach, przez które płynie rzeka. Filmowa podróż zaczyna się u źródeł Wisły i prowadzi widza przez kolejne krainy geograficzne współczesnej Polski. Unikatowy dziki charakter rzeki jest pretekstem do ciągłego zadawania pytania o specyfikę relacji między człowiekiem a przyrodą. Na ile mieszkańcy Ziemi mogą ingerować w naturę, aby ułatwić sobie życie, a kiedy powinni pozostawić przyrodę w spokoju, aby zachować ją taką jaką jest? Film adresowany jest do uczniów szkoły podstawowej. Może być wykorzystane na zajęciach prowadzonych w ramach edukacji ekologicznej, przyrody oraz lekcji geografii i biologii.

  Płyta DVD zawiera: film (ok. 30 minut) + scenariusz lekcji (na 1 lub 2 jednostki lekcyjne)

  Cena: 119 zł brutto

  Placeholder image
  “Bez używek - czyli zdrowo” to pakiet 3 filmów profilaktycznych.Filmy są próbą pokazania, w jaki sposób można się bawić, spędzać czas, radzić sobie z presją środowiska, ze stresem bez sięgania po substancje psychoaktywne. Profilaktyka uzależnień ma na celu nie tylko eliminowanie lub redukowanie tzw. czynników ryzyka, które sprawiają, że młody człowiek sięga po różnego rodzaju substancje psychoaktywne, ale również musi promować tzw. czynniki chroniące. Filmy są propozycją takiego właśnie uzupełnienia tradycyjnego podejścia do przeciwdziałania ryzykownym zachowaniom młodzieży.

  Filmy:

  • „Zdrowy styl życia”
  • “Zasady zdrowego żywienia”
  • “Stres - wróg czy sprzymierzeniec?”

  Płyta DVD zawiera: film (ok. 15 minut) + 2x wypowiedź eksperta (ok. 10 minut) + scenariusz lekcji
  Pakiet multimedialny (3x filmy DVD) zawiera ok. 75 minut materiału filmowego oraz 3x scenariusze lekcji.

  Cena pakietu: 199 zł brutto
  Cena pojedynczego filmu: 69 zł brutto

  Placeholder image

  LEKCJE PROFILAKTYCZNE NA TABLICĘ INTERAKTYWNĄ „Pułapki nowoczesnych technologii” Multimedialne zajęcia dostarczają młodemu człowiekowi informacji na temat konsekwencji psychologicznych oraz zdrowotnych, jakie wynikają z nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych, serwisów społecznościowych oraz gier komputerowych. Wiedza na ten temat jest pokazana w nowoczesny i atrakcyjny sposób, wymagający zaangażowania ze strony uczniów.

  Produkt składa się z książeczki (przewodnika metodycznego) ze scenariuszami multimedialnych zajęć profilaktycznych „Pułapki nowoczesnych technologii” oraz 4 płyt DVD, na których znajdują się zajęcia multimedialne. Całość przeznaczona z myślą o wykorzystaniu tablic interaktywnych.

  • płyta DVD 1 – multimedialne zajęcia profilaktyczne „Uzależnienie od gier komputerowych”
  • płyta DVD 2 – multimedialne zajęcia profilaktyczne „Uzależnienie od telefonu komórkowego”
  • płyta DVD 3 – multimedialne zajęcia profilaktyczne „Portale społecznościowe – czy można się uzależnić?”
  • płyta DVD 4 – scenariusze multimedialnych zajęć profilaktycznych w formacie .pdf

  Cena pakietu: 299 zł brutto

  Placeholder image

  “Być uchodźcą” to film dokumentalny, w którym poznajemy historię 18-letniego Czeczena, mieszkającego w Polsce 10 lat. Opowiada o swoim życiu, o marzeniach i zderzeniu tych marzeń z rzeczywistością. W filmie również zobaczymy lekcję w szkole, pokazującą skomplikowaną sytuację obu stron, Polaków i Czeczenów. Granica między dwoma grupami zarysowana jest bardzo wyraźnie na kilku płaszczyznach. Obie opowieści - obserwowana lekcja w polskiej szkole i historia młodego Czeczenia wzajemnie się dopełniają, tworząc skomplikowany obraz relacji między obiema narodowościami.

  czas trwania filmu : 17 minut
  Płyta DVD zawiera: film dokumentalny oraz scenariusz lekcji

  cena : 119 zł brutto

  Placeholder image

  LEKCJE PROFILAKTYCZNE NA TABLICĘ INTERAKTYWNĄ „Dopalacze - zagrożenia” Multimedialne zajęcia dostarczają dotyczą tematyki dopalaczy oraz zagrożeń z nimi związanych.Opierają się na materiałach filmowych (w jakości HD) wzbogaconych o interaktywne elementy.

  Produkt składa się z książeczki (przewodnika metodycznego) ze scenariuszami multimedialnych zajęć profilaktycznych „Dopalacze – zagrożenia” oraz 4 płyt DVD, na których znajdują się zajęcia multimedialne. Całość przeznaczona z myślą o wykorzystaniu tablic interaktywnych.

  • płyta DVD 1 – multimedialne zajęcia profilaktyczne „Wpływ dopalaczy na organizm człowieka”
  • płyta DVD 2 – multimedialne zajęcia profilaktyczne „Dopalacze a ryzykowne zachowania młodych ludzi”
  • płyta DVD 3 – multimedialne zajęcia profilaktyczne „Uzależnienie od dopalaczy”
  • płyta DVD 4 – scenariusze multimedialnych zajęć profilaktycznych w formacie .pdf

  Cena pakietu: 299 zł brutto